لباس زیر آقایان

زمان مورد نیاز برای مطالعۀ این مطلب: 22 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله چندین نکته درباره اهمیت رنگ لباس زیر آقایان: 15 دقیقه

 

 

 

مقدمه

پوشیدن لباس از مهم‌ترین چیزها در زندگی انسان محسوب می‌شود، چون همیشه میل به پوشیده شدن و حفظ بدن خود در بین انسان‌ها وجود داشته است. لباس زیر و نقش آن در زندگی ما بسیار مهم و حائذ اهمیت است. داشتن لباس زیر از ورود میکروب به بدن جلوگیری می‌کند و برای سلامت بدن ما داشتن آن لازم و ضروری است. شاید بعضی‌ها فکر کنند نیازی نیست برای خرید لباس زیر وسواس زیادی به خرج دهند و وقت بگذارند در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و باید بدانید لباس زیر اولین لایه و لباس ارتباطی با پوست بدن شماست پس انتخاب آن و ویژگی‌هایی که دارد بسیار مهم است و باید هنگام پوشیدن آن احساس راحتی و خوشایندی به شما بدهد.

در واقع اگر از نظر پرشکان بخواهیم بررسی کنیم باید بدانید که عقیده پزشکان متخصص یا همان اورولوژیست‌ها اینست که باید در انتخاب لباس زیر خود بسیار باید دقت کنید و در هنگام خرید روی کیفیت جنس و رنگ آن وسواس و دقت کافی به خرج دهید. آن‌ها معتقدند باید فرم و شکل کلی اندام را هنگام انتخاب لباس مورد نظر خود، در نظر داشته باشید و حتی اگر مبتلا به مریض خاصی در نواحی حساس بدن خود هستید، این موضوع را هم جزو ملاک‌های خود به حساب بیاورید و لباس زیرهای مخصوص به تن کنید تا به دستگاه تناسلی یا پوست بدن شما آسیبی وارد نشود.

اگر می‌خواهید اطلاعاتی درباره انتخاب و خرید لباس زیر و همچنین اهمیت زیاد رنگ لباس زیر بدانید و در نهایت به پاسخ سوال مورد نظرتان که در ذهن شما شکل گرفته برسید در این مقاله با ما همراه باشید. همچنین  موضوع بهداشت را برای لباس‌های زیر هیچ‌وقت فراموش نکنید چون نقش مستقیم و اساسی روی سلامتی شما خواهند داشت. ما برای شما رواشناسی رنگ‌ها را در لباس‌های زیر بررسی می‌کنیم و بعد این شما هستید که باید تصمیم بگیرید و لباس زیری با جنس و رنگ مناسب و همچنین سایز مناسب اندام خود انتخاب کنید.

 

نقش مهم لباس زیر برای سلامتی بدن

لباس زیر در سلامتی  و شادابی بدن ما نقش اساسی ایفا می‌کند. در نواحی حساس بدن ما  مثلا ناحیه میان کشاله ران از مهم‌ترین و حساس‌ترین نقاط برای جذب میکروب و ویروس است و به دلیل جذب بالایی که دارد باید در رعایت بهداشت آن دقت کنیم. سعی کنید تا جایی که امکانش را دارید از لباس زیرهای مناسب استفاده کنید که از تجمع باکتری، میکروب و عوامل مضر دیگر جلوگیری کند. مثلا لباس‌هایی که درصد بالایی از الیاف طبیعی مانند پنبه دارند و طوبت را نیز به خوبی جذب می‌کنند می‌توانند لباس‌های زیر مرغوب و خوبی برای شما باشند. اگر شما لباس زیری که استفاده می‌کنید طبق معیارهایتان نباشد مثلا تنگ یا زیادی گشاد باشد یا جنس آن مرغوب نباشد و در نتیجه باعث حساسیت پوستی برای شما و دیگر مشکلات شود، می‌تواند به سلامتی شما آسیب جدی وارد کند و قطعا احساس راحتی و خوشایندی برای شما ایجاد نمی‌کند. مثلا اگر در لباس زیرهای شما از درصد بالایی پلی‌استر استفاده شده باشد می‌تواند به بدن شما آسیب وارد کند و همچنین عارضه ایجاد کند. دقت کنید از اصول اولیه‌ای که برای خرید لباس زیر باید به آن اهمیت دهید سایز و نوع پارچه و بعد رنگ آن می‌باشد. شما اگر بتوانید لباس زیرهای مناسب یعنی زیرپوش نرم و لطیف و جنس خوب همراه با شرتی با سایز و نوع پارچه مناسب بپوشید بسیار می‌تواند در سلامتی پوست و عدم ایجاد حساسیت به شما کمک کند. چون این لباس‌های زیر اولین لایه ارتباطی با بدن شما هستند و قطعا نقش پررنگی در سلامتی‌تان خواهند داشت.

 

نکاتی درباره انتخاب لباس زیر آقایان

 • از نکات مهم پزشکی و بهداشتی که باید به آن اهمیت داد تعویض مرتب لباس زیر است که اهمیت ویژه‌ای دارد و باید دقت کنید جنس لباس زیر شما چیست و چه مدتی می‌توانید از آن استفاده کنید که مناسب باشد و به پوست شما آسیب نزند.
 • بهترین نوع پارچه برای لباس زیر الیاف پنبه یا ترکیبی از الیاف طبیعی می‌باشد که دارای جذب مناسب است و هوا به راحتی در داخل لباس جریان پیدا می‌کند و ابن از ایجاد عرق و حساسیت جلوگیری می‌کند.
 • رنگ پارچه از دیگر عوامل بسیار مهم در لباس‌های زیر است. مثلا اگر رنگ لباس زیر شما روشن باشد هرگونه تغییر رنگ و لک شدن را نشان می‌دهد و به راحتی می‌توانید زیرپوش و شرت خود را ضد عفونی کنید.
 • برای رفتن به باشگاه و تمرین باید جنس لباس زیر شما به گونه‌ای باشد که بدن فرد با پوشیدن آن پوسته و زخم نشود و ایجاد ساییدگی نکند و همچنین بتواند رطوبت پوست را هنگام ورزش برای شما تامین کند.
 • توصیه پزشکان و متخصصان اینست که لباس زیر مردانه خود را پس از یک ماه استفاده تعویض کنید و آن را دیگر استفاده نکنید حتی اگر جنس آن خیلی مرغوب باشد باز هم با استفاده هر روز و شستشوی آن دیگر آن خاصیت را نخواهد داشت.
 • بهترین راه برای دوام لباس‌های زیر شستن آن با دست همراه با آب سرد می‌باشد.
 • سعی کنید لباس زیرهای خود را قبل از اینکه حتی برای اولین بار استفاده کنید بشوریید چون لباس زیرها دارای حساسیت ویژه‌ای می‌باشند و به دلیل اینکه با نواحی حساس بدن شما در تماس هستند که امکان جذب سریع میکروب را دارند بهداشت آن خیلی دارای اهمیت است.
 • تنگ یا گشاد بودن لباس زیر می‌تواند به سلیقه خود فرد باشد اما این را در نظر بگیرید که گشادی لباس زیر راحتی بیشتری به فرد می‌دهد و احساس خوشایندی می‌تواند داشته باشد و همین‌طور از نظر پزشکی نیز لباس زیر گشاد که اندام تناسلی شما را تحت فشار قرار ندهد توصیه شده است. لباس زیر تنگ می‌تواند ایجاد حساسیت کند و حتی در مردان باعث ایجاد ناباروری شود.
 • پزشکان توصیه میکنند سعی کنید همیشه از لباس زیر استفاده کنید چون نپوشیدن لباس زیر در صورتی که شما عرق کرده باشید میتواند برای فرد مشکل ایجاد کند.
 • سعی کنید از لباس‌های زیر مردانه مارک‌های خوش‌نام و معتبر استفاده کنید. مثلا زیرپوش‌های مردانه اصولا به صورت انبوه تولید می‌شوند و شاید از نظر کیفیت و سایز مناسب هر فردی نباشند یا از پارچه بدون کیفیت تهیه شده باشند.
 • سعی کنید متناسب با رنگ لباس رویی خود لباس زیر خود به خصوص زیرپوش را انتخاب کنید و رنگی را بخرید که از روی لباس شما دیده نشود و نمایان نباشد.
 • داشتن لباس زیر ست می‌تواند احساس خوشایندی برای شما ایجاد کند اگر زیرپوش و شرت خود را ست بخرید.

 

اهمیت رنگ لباس زیر آقایان

در انتخاب لباس زیر چه زیرپوش مردانه و چه شرت رنگ آن اهمیت ویژه‌ای دارد. باید دقت کنید رنگی که به لباس زیر زده‌اند مصنوعی نباشد تا در بدن شما حساسیت و مشکلاتی ایجاد نکند. از دیگر مواردی که دانستن آن شاید برای شما جذاب باشد روانشناسی رنگ‌ها برای لباس‌های زیر می‌باشد ما در این بخش قصد داریم رواشناسی رنگ برخی از لباس‌های زیر را برایتان شرح دهیم. اگر شما لباس‌های زیر فانتزی و با طرح‌های خاص استفاده کنید باعث می‌شود خوشتیپ و جذاب به نظر برسید. رنگ لباس زیر می‌تواند در جذب دیگران نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. رنگ‌های متفاوت دارای انرژی‌های متفاوتی نیز می‌باشند و به همین دلیل است تاثیر هر رنگ لباس زیر بر پارتنر شما می‌تواند متفاوت از رنگ‌های دیگر باشد. طبق تحقیقات انجام شده رنگ‌های روشن‌تر در لباس زیر واکنش‌های مثبت بیش‌تری را نسبت به رنگ‌های تیره داشته‌اند. رنگ‌های مختلف انرژی‌هایی در سطوح مختلف دارند و این انرژی توسط بدن دریافت می‌شود. چاکراهایی در بدن وجود دارد که این چاکراهای پایه در بدن در نزدیک محلی است که لباس زیر می‌پوشید پس بخاطر همین رنگ آن انقدر حائذ اهمیت است و می‌تواند در میزان انرژی شما تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد.

روانشناسی رنگ‌ها:

 • رنگ زرد: لباس زیر زرد، تا وقتی زرد روشن و درخشان باشد نمادی از شادی، طراوت و عقل می‌باشد. در واقع انتخاب رنگ زرد برای لباس زیر می‌تواند شما را منحصر به فرد و خاص نشان دهد. تنها 9درصد از مردم رنگ زرد می‌پوشند چون رنگی خاص و با سبکی متفاوت است. زرد روشن محوبیت بیشتری دارد و دارای انرژی مثبت است پس دقت کنید که کدام رنگ زرد را برای لباس زیر خود انتخاب می‌کنید.

 

 • رنگ بنفش: این رنگ دارای انرژی فوق‌العاده‌ای می‌باشد و اصولا افرادی که دارای روحیه لطیف و آسیب‌پذیری هستند این رنگ را دوست دارند. طبق روانشناسی انجام شده کسی که در پی رابطه‌ای طولانی و پایدار است این رنگ را انتخاب می‌کند.

 

 • رنگ آبی: انتخاب اکثر آقایان بعد از رنگ سفید یا مشکی برای لباس زیر رنگ آبی است که تفاوتی ندارد آبی تیره یا روشن باشد. رنگ آبی هیچ تاثیر منفی بر فرد مقابل که پارتنر شما است و همچنین خود شما نمی‌تواند داشته باشد. رنگ آبی نماد صداقت، آرامش است و می‌تواند تاثیرات مثبتی بر جسم و روح انسان بگذارد. پس اگر از این رنگ در زیرپوش و شرت خود استفاده می‌کنید باید بدانید انتخاب شما بسیار مناسب و خوب است.

 

 • رنگ سفید: این رنگ جزو پرطدارترین و پر مصرف‌ترین رنگ‌ها به خصوص برای آقایان در لباس زیرشان می‌باشد. رنگ سفید دارای نوعی معصومیت و پاکی روح و روان است. در واقع فرد وقتی لباس زیر سفید می‌پوشد بسیار پاکیزه و ایمن و دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد. این رنگ لباس زیر در زیر پیراهن و شلوار شما بسیار مناسب است و اگر رنگ لباس رویی شما روشن باشد دیده نمی‌شود.

 

 • رنگ مشکی: این رنگ نیز در بین آقایان طرفداران زیادی دارد و بسیار استفاده می‌شود. در واقع این رنگ برای مردان با پوست سبزه خیلی مناسب است. این رنگ از نظر روانشناسی تمایلات عمیق نفسانی فرد را نشان می‌دهد. پوشیدن این رنگ لباس زیر هم می‌تواند تاثیرات منفی و هم تاثیرات مثبت بگذارد در واقع این موضوع بستگی به این دارد که چه زمانی و در چه شرایطی از این رنگ استفاده می‌کنید. توجه کنید که پوشیدن رنگ مشکی در فصل گرما اصلا توصیه نمی‌شود چون گرما را بشتر جذب می‌کند و باعث عرق‌سوز شدن یا ایجاد حساسیت پوستی برای شما می‌شود.

 

سخن پایانی

انسان امروزی با تجربیات متفاوت و مختلفی که در زندگی کسب کرده است، برای خرید لباس زیر نیز می‌داند که باید اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشد و بعد اقدام به خرید آن از مغازه و فروشگاه اینترنتی لباس زیر کیان تن پوش کند. انتخاب رنگ لباس زیر می‌تواند تحت عوامل مختلفی صورت بگیرد. مثلا انرژی رنگ‌ها و خواص هر رنگ برای بدن. لباس رویی که شخص قصد دارد بپوشد و برای او مهم است که لباس زیرش دیده نشود و حتی پوشش سلبریتی‌ها و مارک‌هایی که می‌پوشند می‌تواند در انتخاب و خرید ما برای لباس زیر تاثیر بگذارد.

سعی کنید در انتخاب رنگ برای لباس زیرخود تا جایی که می‌شود رنگ مشکی نپوشید زیرا این رنگ انرژی را از بدن شما می‌گیرد و برایتان مناسب نیست. از دیگر مواردی که نقش مهمی دارد و لازم است به عنوان حسن ختام در این مقاله به شما گفته شود پوشیدن لباس زیر ست می‌باشد. در واقع ست کردن لباس‌های زیر کار سخت و وقت‌گیری نمی‌باشد. شاید خیلی از افراد چون لباس زیر آن‌ها دیده نمی‌شود به این موضوع اهمیت ندهند اما لازم است به خودتان و نظم و زیبایی لباس‌هایتان اهمیت دهید تا بتوانید حس بهتری نسبت به خود داشته باشید و این انرژی مثبت را به اطرافیان خود نیز منتقل کنید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

‫5/5 ‫(1 نظر)