جنس لباس زیر مردانه

زمان مورد نیاز برای مطالعه این مطلب: 28 دقیقه

از مهم‌ترین و حساس‌ترین لباس‌هایی که در زندگی ما نقش مهمی دارد لباس زیر است. در واقع استفاده از لباس زیر آقایان مخصوصا شرت و زیرپوش می‌تواند نقش مهمی در سلامت و شادابی شما داشته باشد. متاسفانه این موضوع برای بعضی‌ها بسیار کم اهمیت است و به آن توجه کافی نمی‌کنند. باید این را در نظر داشته باشید لباسی که بر تن دارید بسیار حائذ اهمیت است و میزان اهمیت آن به اندازه‌ای هست که اگر به آن بی‌توجهی کنید امکان رشد میکروب و عفونت و همچنین به وجود آمدن مشکلات پوستی برای شما وجود دارد.

 

 

مقدمه

از مهم‌ترین و حساس‌ترین لباس‌هایی که در زندگی ما نقش مهمی دارد لباس زیر است. در واقع استفاده از انواع لباس زیر آقایان مخصوصا شورت و زیر پوش مردانه می‌تواند نقش مهمی در سلامت و شادابی شما داشته باشد. متاسفانه این موضوع برای بعضی‌ها بسیار کم اهمیت است و به آن توجه کافی نمی‌کنند. باید این را در نظر داشته باشید لباسی که بر تن دارید بسیار حائذ اهمیت است و میزان اهمیت آن به اندازه‌ای هست که اگر به آن بی‌توجهی کنید امکان رشد میکروب و عفونت و همچنین به وجود آمدن مشکلات پوستی برای شما وجود دارد.

لباس زیر از اصلی‌ترین مواردی است که بیشترین تماس با بدن شما و مهم‌تر از آن نواحی حساس بدن شما را دارد به همین دلیل است که خیلی به رعایت بهداشت آن تاکید می‌شود. جنس پارچه لباس زیرهای شما می‌تواند بیشترین و مهم‌ترین تاثیر را در راحتی، سلامتی و شادابی شما داشته باشد چون قطعا هرچه لباس زیر شما جنسی راحت‌تر، نرم‌تر و لطیف‌تر داشته باشد برای شما بیشتر می‌تواند حس خوشایند ایجاد کند. همانطور که می‌دانید بسیاری از بیماری‌های پوستی در نواحی تناسلی اتفاق میافتد و این مورد هم دلیل اصلی و مهم آن رعایت نکردن بهداشت است.

جنس لباس زیر مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید لباس زیر از مغازه و یا فروشگاه اینترنتی لباس زیر به جنس آن‌ها اهمیت کافی بدهید و سعی کنید جنس پارچه را با توجه به علایق شخصی و مدل پوست خود انتخاب کنید تا پوست شما به آن حساسیت نشان ندهد. قطعا انتخاب بهترین جنس لباس زیر مردانه مهم‌ترین موضوع است چون ارتباط مستقیم با پوست شما دارد پس باید قبل خرید خود کامل وقت بگذارید، تحقیق کنید و جنسی را انتخاب کنید که از آن اطمینان کامل دارید. برای داشتن زندگی سالم و شاداب اولین لازمه آن داشتن سلامتی و بدن سالم است تا بتوانید از پس سختی‌ها و مشکلات زندگی بربیایید. به همین دلیل وقتی بحث سلامتی وسط می‌آید قطعا باید همه جوانب آن را در نظر بگیرید و به همه موارد  به یک اندازه اهمیت دهید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با انواع جنس لباس زیر آقایان شما را آشنا کنیم تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام برای شما مناسب است

 

اهمیت لباس زیر آقایان

لباس بخش مهم و اساسی در زندگی انسان است که برای حفظ بدن خود و آراستگی نقش کلیدی دارد و عنصر ضروری در فرآیند آماده شدن روزانه است. حال در این میان لباس زیر نقش آن مهم‌تر و پررنگ‌تر است. در واقع نوع لباس زیری که می‌پوشید، نوع پارچه آن و رنگ‌بندی آن به مهمی انتخاب سایر لباس‌هاست. برای انتخاب و خرید لباس زیر علاوه بر جنس و کیفیت آن، استایل آن نیز باید مورد توجه باشد تا همه این فاکتورها کنار هم بتواند انتخابی مناسب برای شما به وجود آورد. لباس زیر ارتباط مستقیم و زیادی با سلامتی و بهداشت شما دارد. لباس زیرها منحصر به فرد می‌باشد و به هیچ عنوان نباید آن را با کسی شریک شوید. لباس زیرها انواع مختلفی دارند، انتخاب آن برای هرکس متفاوت است با توجه به ویژگی‌های پوستی، استایل بدن و سلیقه افراد مختلف. همچنین انتخاب لباس زیر می‌تواند به موقعیت‌هایی که آن را استفاده می‌کنید نیز بستگی داشته باشد و با توجه به موقعیت‌های مختلف لباس‌های متفاوت و خاصی تن کنید. پوشیدن لباس‌های رنگارنگ با مدل‌های خاص و متفاوت می‌تواند تاثیر زیادی در روحیه و شادابی شما داشته باشد. شما باید بدانید در موقعیت‌های مختلف انتخاب شما چه چیزی باشد. مثلا اگر در حال ورزش کردن هستید سلامت‌ترین و مناسب‌ترین لباس زیر برای شما لباسی است که جنس آن رطوبت را به خوبی جذب کند. اگر فقط برای بیرون رفتن لباس می‌خواهید قطعا از بهترین‌ها برای زیر لباس شما که عرق نکنید و حس خوبی داشته باشید جنس پارچه پنبه‌ای است. گاهی وقت‌ها لازم است بدانید پوشیدن هیچ‌کدام از این لباس‌های زیر مناسب نیست مثلا وقتی که به دکتر پوست مراجعه می‌کنید و به خاطر مشکلات پوستی یا میکروب و عفونت به شما هشدار می‌دهد لباس زیر خود را حداقل شب‌ها در بیاورید تا بدن شما زمان کوتاهی را به راحتی نفس بکشد چون حتی شما اگر از بهترین نوع و جنس پارچه استفاده کنید که رطوبت را عبور دهد بازهم به دلیل رطوبت و گرمایی که وجود دارد احتمال رشد قارچ در نواحی حساس بدن وجود دارد. پس لازم است سلامتی و اهمیت دادن به بدن خود را دراولویت قرار دهید و تا می‌توانید به آن برسید.

 

انواع جنس لباس زیر آقایان

 

پنبه (نخ)

بهترین و پرطرفدارترین نوع پارچه است که محکم، خنک، نرم و دارای قدرت جذب بالاست و در عین حال رطوبت را از خود عبور می‌دهد. این پارچه می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای لباس‌های زیر باشد. استایل این پارچه‌ها ساده و معمولی‌ست و اصولا غیررسمی هستند و برای استفاده روزانه مخصوصا داخل خانه که می‌خواهید لباس‌های خنک و راحتی داشته باشید بسیار مناسب هستند. وقتی پوست شما به انواع جنس‌های مختلف پارچه واکنش نشان می‌دهد و شما به دکتر مراجعه می‌کنید، اکثر وقت‌ها به شما گفته می‌شود کلا از لباس‌های نخی استفاده کنید تا حساسیت و تحریک‌پذیری پوست بدن شما کاهش یابد و به مرور خوب شود. همچنین برای ورزش و فعالیت‌های زیاد روزانه نیز بهترین گزینه است. البته جنس پارچه نخی معایبی نیز دارد مثلا همه پارچه‌های نخی(پنبه) سبک نیستند. بعضی از آن‌ها اگر خیس یا مرطوب شوند ممکن است سنگین شوند و برای شما مشکلاتی درست کنند. مثلا اگر پارچه پنبه‌ای در لباس زیر آقایان سنگین شود می‌تواند به بدن بچسبد و باید شود شما مقدار زیادی عرق کنید . این موضوع می‌تواند احتمال تحریک و سوزش بدن را افزایش دهد که حسی بسیار آزاردهدنده و ناخوشایند دارد.

 

نایلون

جنس این پارچه محکم و دارای خاصیت کشسانی است. مراقبت و شستن آن آسان و ساده است و همچنین از مزیت‌هایی که دارد اینست که در برابر لک شدن مقاوم است و لک‌ها به راحتی از روی آن شسته می‌شود در نتیجه عمر طولانی دارند. از دیگر مزیت‌های آن‌ها اینست که می‌توانند رطوبت را از بدن شما دور نگه دارند و باعث مرطوب شدن بدنتان نشوند البته در فصل گرما و دمای بالای هوا اصلا پوشیدن لباس‌های نایلونی توصیه نمی‌شود چون آن‌ها در صورتی که به خاطر گرمای هوا عرق کنید می‌چسبند به بدنتان و می‌توانند باعث عرق‌سوز شدن بدن شما شوند. همچنین جنس نایلونی با حرکت طبیعی بدن حرکت نمی‌کند که این موضوع ممکن است باعث جابه‌جایی آن در بدن ما شود که اصلا حس خوبی نیست.

 

[su_service title=”اسپاندکس ” icon=”icon: check-square” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

دارای خاصیت کشسانی و قدرت بازگشت‌پذیری است. برای کاربردهای روزمره مناسب است. از این پارچه اصولا به مقدار کم برای ایجاد کشسانی و برگشت‌پذیری در پارچه‌های دیگر نیز استفاده می‌شود. از لحاظ انواع دارای دو مدل بافت تاروپودی و گردبافت نیز می‌باشد. در کل جنسی ایده‌آل برای لباس زیر محسوب می‌شود.

 

[su_service title=”لینن” icon=”icon: check-square” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

لینن از آن دسته از پارچه‌هایی است که هنگام استفاده اولیه شاید خیلی نرم و مطابق میل شما نباشد اما به محض اینکه یکبار شسته می‌شود جنس آن نرم‌تر و لطیف‌تر می‌شود و برای استفاده از این آن در لباس‌ زیر آقایان مخصوصا در فصل‌های گرم سال می‌تواند بهترین انتخاب باشد چون تنفس پذیری بالایی دارد و جنس آن از دو مدل گردبافت و تاروپودی است. همچنین از معایب آن می‌توان به زود چروک شدن آن اشاره کرد. این جنس پارچه اصولا با پلی‌استر ترکیب می‌شود.

 

[su_service title=”ابریشم” icon=”icon: check-square” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

این نوع پارچه از پیله حشرات ساخته می‌شود که معولا کرم ابریشم توت سفید است. ظاهر پارچه آن شیک و زیبا و در عین حال عیانی هست. ظاهر این پارچه قابلیت رنگ‌پذیری بالایی دارد و جنس آن بسیار نرم است و احساس خیلی خوشایندی استفاده از آن می‌تواند برایتان ایجاد کند. بر خلاف ظرافتی که در این پارچه به کار رفته لازم است بدانید بسیار محکم و مقاوم است. لباس زیر آقایان از جنس ابریشم قیمت‌های بالایی دارند اما خب جنس فوق‌العاده‌ای دارند.

 

[su_service title=”بامبو ” icon=”icon: check-square” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

دارای خاصیت آنتی‌باکتریال و جذب بالای رطوبت است . جنس آن نرم و یکدست است و دارای خاصیت کشسانی بالایی می‌باشد. حوستان باشد که خاصیت برگشت‌پذیری همه نوع پارچه را بعد از کشیدن چک کنید و از آن مطمئن شوید.

 

[su_service title=”ریون” icon=”icon: check-square” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

در اصل این نوع پارچه به عنوان جایگزینی برای پارچه ابریشم به بازار وارد شد. این پارچه در حقیقت نیمه مصنوعی می‌باشد و از سلولز ساخته شده است. دارای قابلیت‌های زیادی می‌باشد مثلا خیلی از خاصیت‌های ابریشم را دارد. شاید در مواردی شبیه به پشم، پنبه و سایر مدل‌های پارچه نیز به نظر برسد. دارای خنکی و سبکی خاص می‌باشد و همچنین نرم است همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود گزینه مناسبی برای فصل تابستان باشد. ریون‌ها انواع مختلفی با ویژگی‌های متفاوت دارند که شامل : لیوسل، ویسکوز و مدال است.

 

[su_service title=”پارچه‌های صنعتی” icon=”icon: check-square” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

پارچه‌های صنعتی در فروشگاه‌ها و تولیدی‌های لباس زیر آقایان امروزه بسیار وجود دارند. این پارچه‌ها برای لباس زیر که تماس بسیار نزدیکی با پوست دارند و باید دارای خاصیت تنفس‌پذیری و جذب رطوبت باشند می‌باشند. خاصیت کشسانی و برگشت پذیری نیز در آن‌ها وجود دارد.

 

[su_service title=”ساتن” icon=”icon: check-square” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

بافت پارچه‌های ساتن بسیار خاص است و درخشندگی بالایی دارند. از پارچه‌های ساتن معمولا در لباس زیر برای بدست آوردن خطوطی نرم‌تر در زیر لباس‌ها به اضافه تامین استحکام لباس زیر آقایان به کار می‌روند.

 

[su_service title=”تور” icon=”icon: check-square” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

این نوع پارچه برای لباس زیر آقایان بسیار مناسب است چون دارای تنفس‌پذیری بالا، سبک و ظریف است. پارچه آن حجم زیادی ندارد و به عنوان سبک‌ترین جنس لباس زیر به کار می‌روند. برای هوا گرم بسیار مناسب هستند و باعث می‌شوند عرق نکنید و لباس زیر شما سنگین نشود که باعث آزار و اذیت شما شود.

 

 

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید از مهم‌ترین عوامل برای خرید لباس‌زیر مناسب جنس و نوع پارچه آن است که با سلامتی شما مستقیما در ارتباط است. همچنین در کنار جنس پارچه از دیگر عواملی که باید خیلی مورد اهمیت باشد خاصیت کشسانی، وزن، ظاهر و احساس راحتی در لباس زیر است.

برای اینکه مطمئن شوید پوست شما به نوع پارچه که می‌خواهید بخرید حساسیت ندارد و بعد برای شما مشکلاتی به وجود نمی‌آورد می‌توانید لباس زیر را با بخشی از پوست خود که حساس‌تر است و دسترسی به آن راحت‌تر است مانند گونه یا گردن امتحان کنید و آن را به آرامی به گونه یا گردن خود ماساژ دهید تا نتیجه آن را مشاهده کنید و سپس تصمیم بگیرید که جنس انتخابی برای شما مناسب است یا باید دنبال گزینه دیگری بروید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشید با انواع جنس لباس زیر برای آقایان آشنا شده باشید.

0/5 (0 Reviews)