انواع شورت مردانه اسلیپ

زمان مورد نیاز برای مطالعۀ این مطلب: 24 دقیقه

 

همواره یکی از دغدغه های بشریت پوشش و نحوه لباس پویدنوی بوده. خواستگاه این دغدغه نیاز دیده شدن و در چمش بودن است به همین خاطر است که همواره بشرین به دنبال مد و به روز رسانی البسه خود بوده است. این روند پیشرفت برای پوشاک شامل همه نوع لباس حتی لباس های زیر هم می شود. به این دلیل که انسان هم به نیت پوشاندن اندام های خود آن را بر تن می کند و هم به خاطر حفاظت از اندام های خود در مقابل سرما، گرما، گرد و غبار و … . که با پیشرفت علم و  روند توسعه بشیرت برای رفع این نیاز پوشاک و البسه جنبه طراحی های علمی به خود گرفته تا بتوان با کمترین هزینه و استفاده پارچه بهترین و مناسب ترین پوشش را طراحی و دوخت. همیشه حرف ها و نقطه نظرات فراوانی نسبت به پوشیدن و نپوشیدن لباس زیر دیده می شود. که همه هم بر اساس تحقیقات گوناگونی است که محققان و پزشکان بر روی پوشیدن و یا نپوشیدن لباس زیر و تاثیر ان بر روی بهداشت و سلامت فرد دارد انجام می دهند. اما امروزه دیگر به این نتیجه کلی رسیده اند که برای داشتن سلامت پوستی و جنسی لازم پوشیدن لباس زیر امری حیاتی می باشد. اما حالا برای پوشیدن باید چه نکاتی را مد نظر داشت چه؟ چه شورتی مناسب هر فرد می باشد؟ آیا شورت اسلیپ برای مردان مناسب است؟ انواع شورت مردانه اسلیپ چگونه است؟ برای ریافت همه این پاسخ ها حتما این مطلب را مطالعه کنید.

فهرست مطالب
 • مقدمه

 • فواید پوشیدن شورت

 • انواع شورت مردانه اسلیپ

  • شورت مردانه اسلیپ (Brief )

  • شورت مردانه پادار (Boxer)

  • شورت مردانه نیم پا (Boxer Brief )

  • شورت های فانتزی مردانه

 • سخن پایانی

 

مقدمه

همواره یکی از دغدغه های بشریت پوشش و نحوه لباس پویدنوی بوده. خواستگاه این دغدغه نیاز دیده شدن و در چمش بودن است به همین خاطر است که همواره بشرین به دنبال مد و به روز رسانی البسه خود بوده است. این روند پیشرفت برای پوشاک شامل همه نوع لباس حتی لباس های زیر هم می شود. به این دلیل که انسان هم به نیت پوشاندن اندام های خود آن را بر تن می کند و هم به خاطر حفاظت از اندام های خود در مقابل سرما، گرما، گرد و غبار و … . که با پیشرفت علم و  روند توسعه بشیرت برای رفع این نیاز پوشاک و البسه جنبه طراحی های علمی به خود گرفته تا بتوان با کمترین هزینه و استفاده پارچه بهترین و مناسب ترین پوشش را طراحی و دوخت.

همیشه حرف ها و نقطه نظرات فراوانی نسبت به پوشیدن و نپوشیدن لباس زیر دیده می شود. که همه هم بر اساس تحقیقات گوناگونی است که محققان و پزشکان بر روی پوشیدن و یا نپوشیدن لباس زیر و تاثیر ان بر روی بهداشت و سلامت فرد دارد انجام می دهند. اما امروزه دیگر به این نتیجه کلی رسیده اند که برای داشتن سلامت پوستی و جنسی لازم پوشیدن لباس زیر امری حیاتی می باشد. اما حالا برای پوشیدن باید چه نکاتی را مد نظر داشت چه؟ چه شورتی مناسب هر فرد می باشد؟ آیا شورت اسلیپ برای مردان مناسب است؟ انواع شورت مردانه اسلیپ چگونه است؟ برای ریافت همه این پاسخ ها حتما این مطلب را مطالعه کنید.

البته با اینکه شورت و لباس های زیر بیشترین برخورد را با حساس ترین قسمت های بدن را دارند با توجه داشت چه مدلی از انواع مختلف شورت را بخریم تا با پوشیدن آن به خود و سلامت خودمان صدمه نزنیم. با این که اکثرا خرید و انتخاب شورت بسیار سبک و بی اهمیت شمرده می شود اما این در حالی است که دارای بیشترین اهمیت و حساس ترین خریدها برای فرد به شمار می آید. حال ما قصد داریم با نشان دادن اهمیت و فواید پوشیدن شورت در این مطلب از کیان تن پوش که سایت فروش لباس زیر مردانه و پسرانه می باشد، به شما در سلامت خود کمک کنیم.

 

فواید پوشیدن شورت

شورت مردانه مهم‌ترین لباس ‌زیر برای آقایان به حساب می آید و به همین خاطر دارای اهمیت فراوانی می باشد.. دلیل این اهمیت آن است که این پوشینه ی زیرین، همانند زیرپوش، اولین لایه از لباس است که باپوست بدن ارتباط مستقیم و نزدیک دارد. به همین جهت جنس لباس و اندازه آن بسیار حائز اهمیت می شود به طوری که اگر جنس مناسب نداشته باشد و یا بیش از اندازه بزرگ یا تنگ باشد به فرد صدمه وارد می کند، از قسمت کمر یا ران در بدن جمع شود، یا هر ایراد دیگری که داشته باشد، فرد در طول روز به‌شدت اذیت خواهد شد و حتی با ظاهر شدن در لباس فرد معذب خواهد شد.

شورت مردانه جزو کالاهای پرمصرف اما در عین حال کم تنوع است. اگرچه در این سری لباس زیر نیز انواع مختلفی و متنوعی وجود دارد که به سلیقه‌های متفاوت پاسخ می دهد، اما شورت مردانه به‌ نسبت مدل زنانه این کالا از تنوع کمتری برخوردار است. البته این تنوع پایین بیشتر در مورد تزئینات شورت، رنگ‌بندی گوناگون و طرح‌ ها و مدل هایی است که در تولید و ساخت شورت‌های زنانه به کار می‌رود.

شاید اصلی‌ترین دلیل پایین امدن اسیب دیدگی پوستی باشد که انسان را وا داشته است تا شورت را طراحی کرده و از آن استفاده کند. نپوشیدن شورت شما را با مشکلات متعدد پوستی مواجه می‌کند. ساییده شدن پوست در اثر اصطکاک مداوم بین پوست بدن و شلوار اکثرا ایجاد می‌شود. این مشکل بسیار آزار دهنده و حتی خطرناک می باشد. به همین دلیل است ‌که شورت ها اغلب از جنسی انتخاب می‌شوند که به نسبت شلوارها، نرم تر و انعطاف‌پذیرتر باشند. شورت به عنوان اولین لایه ای از پارچه که مستقیما با بدن شما تماس دارد در واقع حفاظی است که از پوست شما در برابر تحدیدهای بیرونی محافظت می کند. پس سالم نگه داشتن پوست ناحیه تحتانی بدن یکی از اصلی‌ ترین و مهم ترین فایده پوشیدن شورت است. اگر شما از جمله افرادی باشید که به دلایل مختلف دارای تعرق بالایی هستید، پس قطعا میدانید که یکی دیگر از فواید پوشیدن شورت، جذب عرق و جلوگیری از مرطوب شدن و رسیدن عرق به شلوار است. که اگر این اتفاق بیافتد منجر به لک شدن و شوره زدن شلوار می ‌شود. که بروز این اتفاق علاوه بر کثیف شدن و شوره زدن شلوار باعث خجالت زدگی فرد در عموم می شود. بهترین جنس شورت نخ پنبه است به این خاطر که خیلی سریع عرق سطح پوست را به خود جذب کرده و اجازه نمی‌دهد رطوبت آن به شلوار برسد.

شورتی خوب است که به اندازه کافی خوش دوخت و محکم باشد که بتواند دستگاه تناسلی شما را از بروز آسیب دیدگی احتمالی حفظ کند. به عنوان مثال اگر شما یک ورزشکار هستید که مداما در حال دویدن، پریدن، وزنه زدن یا کار با دستگاه‌های ورزشی می باشید، حتماً در معرض آسیب‌های بدنی متعددی قرار دارید. به همین خاطر است که یکی از فواید پوشیدن شورت به خصوص برای آقایان، این است که می تواند از آسیب رسیدن به دستگاه تناسلی تا حد زیادی جلوگیری کند. از طرف دیگر همه سرویس‌های بهداشتی که ما در طول روز در محل کار یا دانشگاه خود از آن‌ها استفاده می‌کنیم و با آن ها سر و کار داریم مجهز به دستمال توالت نیستند. حالتی را تصور کنید که بعد از استفاده از سرویس بهداشتی امکان خشک کردن بدن به طور کامل وجود نداشته باشد. بدون شک تنها پارچه ای که برای اولین بار برخورد دارد و می تواند این قسمت ها را خشک کند و مانع از خیس شدن شلوار شما شود شورت شما می باشد. از طرفی برخی از لباس‌ها، مانند شلوارهای جین، که با رنگ‌های مصنوعی رنگ شده اند، در اثر تماس با عرق بدن و یا حتی رطوبت بعد از دستشویی اصطلاحاً رنگ می‌دهند. این رنگ که اغلب شیمیایی است برای پوست بدن و دستگاه تناسلی بسیار مضر بوده و ممکن است صدمات جبران ناپذیری وارد سازد. تماس مداوم با این رنگ می‌تواند مشکلات گوناگونی را برای فرد پدید بیاورد که یکی از آن‌ مشکلات بروز حساسیت‌های وخیم پوستی است و آسیب رساندن به بدن شود. به همین علت است که یکی از فواید پوشیدن شورت برای بدن این است که به ‌عنوان یک سد با جذب رنگ نشت شده، از لباس مانع به جذب شدن توسط بدن می شود و از تماس آن با پوست بدن تا حد امکان جلوگیری می‌کند.

شاید نپوشیدن شورت در نگاه اول به نظر راحت تر و بهتر از پوشیدن آن باشد، اما کافی است به پوشیدن آن عادت پیدا کنیم. حتماً با این نکته موافق خواهید بود که به تن داشتن لباس زیر چقدر به شما احساس راحتی و اطمینان خاطر می‌ دهد. چرا که لازم نیست هر لحظه با خارش و سوزش که از ساییده شدن پوست بدن با شلوار ایجاد می شود کلنجار بروید. به علت آن‌که شورت اولین پوشینه فرد است، ترشحات دستگاه تناسلی، عرق ناحیه تحتانی و رطوبت باقی مانده بعد از استفاده از سرویس بهداشتی را به خود جذب کرده و از رشد باکتری ها تا حد امکان جلوگیری می کند. به همین سبب شلوار شما کمتر در معرض آلودگی های باکتریایی و میکروبی قرار می گیرد. پس از طرفی کمتر نیاز به شستشو پیدا خواهد کرد. به همین دلیل شلوار شما مدت طولانی تری سالم و خوش رنگ باقی خواهد ماند. شورت یک لباس مصرفی است که بعد از تمام شدن عمر مفید ‌که حداکثر بین ۶ تا ۱۲ ماه است، دور انداخته می شود و باید شورتی جدید تهیه کرد. اما اگر بخواهید همین رفتار را با شلوار جین گران قیمت خود داشته باشید یعنی به خاطر بد رنگ شدن در اثر شستشوی زیاد هر ۶ ماه یک بار آن را دور بیندازید، باید نگران وضعیت حساب بانکی خود هم باشید.

 

انواع شورت مردانه اسلیپ

شورت‌های مردانه در انواع و مدل های گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند. معمول ‌ترین و فراوان‌ ترین این مدل ها به شرح زیر است:

 

شورت مردانه اسلیپ (Brief )

شورت‌ مردانه اسلیپ نوع بسیار استاندار و تکامل یافته ای از لباس زیر مردانه است. این مدل شورت دارای پارچه اضافی برای پوشاندن ران ها ندارد. شورت‌ های اسلیپ حمایت خوبی از اعضای بدن می کنند و در عین حال پوشش کاملی را از مناطق مورد نظر ارائه می‌دهند. این مدل شورت‌ها تن خوری جذب تر و فیکس‌تر دارند و برای پوشیدن زیر شلوار‌های تنگ و جمع و جور مناسب تر می باشند.

مدل های اسلیپ در سه نوع با فاق کوتاه، متوسط و بلند عرضه می‌شوند. که هر کدام با توجه به اندام و سایز فرد متفاوت بوده و مناسب فرد خاصی می باشد.

 

شورت مردانه پادار (Boxer)

شورت مردانه‌ پادار یا باکسر ها از مدل شورت‌های بسیار آزاد و راحتی می باشند که از گذشته تا به اکنون مورد استفاده قرار گرفته است. از همین روی برای پوشیدن در زیر لباس‌های آزادتر و گشادتر مناسب می باشند زیرا با پوشیدن باکسر در زیر لباس‌ها و شلوارهای تنگ و جذب موجب احساس ناراحتی می شود و حتی ممکن است با ضاهر شدن و دیده شدن از روی شلوار بسیار نامناسب باشند.

شورت های پادار احساس راحتی و خنکی خوبی را برای شما ایجاد کرده و باعث تنفس بیشتر در ناحیه تناسلی می شود.

 

شورت مردانه نیم پا (Boxer Brief )

نام این مدل نشان دهنده نوع و طراحی آن می باشد، مدل‌های نیم پا ترکیبی از شورت‌های اسلیپ و پادار می باشند. شورت مردانه نیم پا علاوه بر فیکس نگه داشتن اعضای بدن، راحتی بسیار خوب و ازادی بیشتری دارد.

 

شورت های فانتزی مردانه

شورت های مردانه فانتزی در انواع مختلف و بی شماری تولید، طراحی و عرضه ده که البته هرکدام معمولا زیر مجموعه مدل های بالا می باشد. اما برخی از مدل های آن از این مدل ها نبوده و طرحی خاص با نام جداگانه ای دارند مانند: لامبادا ، جی استرینگ و شورت های جلو باز و شورت مردانه پشت باز و …. .

 

سخن پایانی

شورت یکی از پر مصرف‌ترین انواع لباس زیر در سراسر جهان است. در اصل شورت لباس زیر  است که حتی اگر تصمیم نداشته باشید برای کاری از منزل خارج شوید و داخل منزل بمانید، باز هم مستلزم به پوشیدن آن هستید. ضمناً بیشتر مردم جهان به دلیل جلوگیری از مشکلات پوستی و بروز عفونت‌ها مختلف این لباس را در بازه زمانی کوتاه تعویض می‌کنند و تعداد زیادی از آن را تهیه می کنند. اما متاسفانه آقایان معمولا تا زمانی که لباس زیرشان پاره و مطلقا بلااستفاده نشده است از آن دل نمی کنند و دائم از آن استفاده می کنند. با توجه به اینکه لباس زیر می‌تواند محلی مناسب برای رشد و تجمع باکتری و قارچ‌ها شود و تهدیدی برای نقاط حساس بدن و دستگاه تناسلی آقایان به حساب آید باید به بهداشت آن بسیار اهمیت داد.

البته قبل از اینکه بخواهیم به بهداشت شورت اهمیت بدهیم باید بتوانیم شورتی مناسب با اندام خود پیدا کرده و تهیه کنیم. با این توجه که شورت های مردانه از تنوع و مدل های مختلفی تشکیل نشده است اما باز هم باید باید بتوان با توجه به فیزیک و ساختار بدنی شورتی مناسب پیدا کرد. شورت ها در طی سالیان دراز دست خوش تغییر و طراحی و دوخت مدل های مختلفی بوده و با پیرفت علم طراحی شورت های مردانه بهتر و مناسب تر شده است. شورت های اسیپ یک نمونه تکامل یافته شورت به حساب می آید. البته انواع شورت مردانه اسلیپ یکی از بهترین مدل های شورت برای انواع فیزیک های مختلف می باشد. از همین رو یکی از پر مصرف ترین انواع مدل های مختلف شورت از جمله انواع شورت مردانه اسلیپ می باشد.

3/5 (1 Review)