بهداشت لباس زیر

به طور کلی رعایت بهداشت فردی از جمله عوامل تأثی گذار بر میزان کیفیت زندگی است که بهداشت لباس زیر نیز عضوی جدا نشدنی از آن محسوب می‌شود. اگر به بهداشت فردی خود اهمیت می‌دهید و به دنبال داشتن زندگی سالم و با کیفیتی هستید، لازم است به طور ویژه بهداشت لباس زیر خود را جدی بگیرید و در مورد نحوه‌ی رعایت آن دارای اطلاعات جامعی باشید تا بتوانید مطلوب‌ترین اقدامات را انجام دهید.
در مورد اهمیت بهداشت لباس زیر لازم است تاکید کنیم که اگر در این فرایند سهل انگاری کنید و آن را جدی نگیرید، صد در صد دچار مشکلات و عارضه‌هایی خواهید شد که سلامت شما را به خطر می‌اندازند. از جمله بارزترین عارضه‌هایی که بر اثر رعایت نکرد بهداشت لباس زیر نمایان می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عفونت‌هایی که ممکن است به علت ورود انواع و اقسام آلودگی‌هایی نظیر ویروس‌ها، باکتری‌ها و میکروب‌ها به وجود آیند.
 • حساسیت‌هایی که بر اثر نامناسب بودن نوع لباس زیرِ مورد استفاده ایجاد می‌شوند و عمدتاً خود را به صورت‌های گوناگونی اعم از انواع جوش‌ها، خارش، خشک شدن پوست و پوسته دادن، انواع لک‌ها و غیره نشان می‌دهد.
 • شما نباید به هیچ وجه عارضه‌هایی که نام بردیم را ناچیز شمارید زیرا که این عارضه‌ها در صورت بی توجهی تشدید شده و به مشکلات خطرناک‌تری تبدیل می‌شوند. حال با توجه به این که نوع لباس زیر تأثیر بسزایی بر بهداشت فردی می‌گذارد، ضروریست افراد در خرید و استفاده از آن نهایت دقت را داشته باشند و اقدامات لازم را انجام دهند تا دچار هیچ نوع مشکلی نشوند.
 • اولین وهله برای رعایت کردن بهداشت لباس زیر، نوع لباس زیری است که تهیه می‌کنید. در واقع اگر در زمان خرید به برخی موارد دقت کرده و با توجه به آن‌ها به خرید بپردازید قطعاً از بروز اکثر مشکلات ناشی از رعایت نکردن بهداشت لباس زیر جلوگیری خواهید کرد. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید زیرا که مهم‌ترین موارد را در مورد بهداشت لباس زیر عنوان کرده و توضیحات مختصر و مفیدی ارائه داده‌ایم.

  مناسب‌ترین لباس زیرها کدامند؟

خانم و آقایی که در حال سایز زدن لباس زیر همسر خودش است

اگر به جست و جو پیرامون انواع لباس زیرهای موجود در بازارهای خرید و فروش آن بپردازید با انبوهی از مدل‌ها و برندهای ایرانی و خارجی رو به رو خواهید شد که منجر به گیجیِ هر تقاضا کننده‌ای می‌شود. افراد برای این که بتوانند در راستای رعایت بهداشت لباس زیر مناسب‌ترین‌ها را تشخیص دهند می‌بایست پارامترهای گوناگونی را مد نظر داشته باشند.
با توجه به تنوع طرحی و رنگی لباس زیرهای موجود در بازار در وهله‌ی اول به هیچ وجه گول ظاهر را نخورید، یعنی نباید بر اساس ظاهر به خرید بپردازید و فقط ظاهر را ملاک خرید خود قرار دهید. زیرا تولید کننده‌های نامعتبری وجود دارند که با استفاده از نا مرغوب‌ترین متریال‌ها زیباترین مدل‌های همه پسند را تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنند. بنابراین باید فراموش نکنید که در تهیه‌ی لباس زیر ظاهر چندان اهمیت ندارد و موضوع اصلی میزان کیفیت آن است که نهایتاً منجر به عدم رعایت بهداشت لباس زیر نشود.
حال می‌خواهیم چند مورد از ویژگی‌های مناسب‌ترین لباس زیرها را که در ارتباط مستقیم با بهداشت لباس زیر هستند نام ببریم:

 • مناسب‌ترین لباس زیر، لباس زیری است که دارای اندازه‌ی استانداردی باشد و به هیچ عنوان تنگ نباشد. لازم به ذکر است پوشیدن لباس زیرهای تنگ نه تنها مشکل آفرین هستند، بلکه تجربه احساس راحتی را پوشیدنشان نخواهید داشت.
 • جنس پارچه‌ی مورد استفاده برای تولید یکی از اصلی‌ترین پارامترهای اثر گذار در بهداشت لباس زیر است که در زمان خرید باید قطعاً بررسی شود. بررسی جنس پارچه مستلزم داشتن اطلاعاتی پیرامون آن می‌باشد تا بتوانید با آگاهی بیشتر به بررسی بپردازید. نکته‌ی مهم در اینباره این است که در گام اول باید از هر گونه لباس زیری که دارای الیاف مصنوعی و یا پلاستیکی است، دوری کنید و سعی کنید لباس زیری با الیاف طبیعی تهیه کنید.
 • لباس زیری مناسب است که از خود رنگ پس ندهد. لباس زیرهایی که رنگ پس می‌دهند مطمئناً در طول مصرف نیز دچار این اتفاق خواهند شد که عاملی مهم در به خطر انداختن بهداشت لباس زیر است.
 • و موارد بسیار زیاد دیگری که لازم است بگوییم همه در گرو مراجعه به مراکز فروش معتبری است که منافع مشتریان را اصلی‌ترین هدف خود قرار داده‌اند. این مراکز معتبر همواره می‌کوشند بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای ایرانی و خارجی را برای ارائه به تقاضا کنندگان تهیه کنند.

  اقدامات جانبی در راستای رعایت بهداشت لباس زیر

لباس های آنتی باکتریال که تاشده هستندجدا از این که میزان کیفیت لباس زیر جزء عوامل اثر گذار بر بهداشت فردی است، نوع نگهداری پس از خرید نیز اهمیت بسزایی در بهداشت لباس زیر دارد. از آن جا که لباس زیرها پوشاننده‌ی نقاط حساس بدن هستند، فرایند نگهداری آن‌ها با لباس‌های معمولی متمایز است.
باید بدانید که برای رعایت بهداشت لباس زیر می‌بایست نکاتی را رعایت کنید که از جمله بارزترین و تأثیر گذار ترین موردها را در ادامه آورده‌ایم:

 

 • کمد لباستان می‌بایست به صورتی باشد که جایگاهی مجزا برای لباس زیرها جدا کرده باشید و به طور جداگانه از آن‌ها نگهداری کنید.
 • برای رعایت بهداشت لباس زیر، لباس زیری را که به تازگی خریده‌اید نباید بدون شستن استفاده کنید، زیرا ممکن است حامل آلودگی‌های خطر آفرینی باشد. بنابراین پیش از اولین استفاده شستن را فراموش نکنید.
 • سعی کنید هر روز لباس زیرتان را تعویض کنید و منتظر حمام رفتن نباشید. این کار گامی اثر گذار در راستای رعایت بهداشت لباس زیر است.
 • لباس زیرهای خود را به هیچ وجه همراه با لباس‌های دیگر نشویید و سعی کنید حتی‌الامکان از ماشین لباسشویی برای شستن آن‌ها استفاده نکنید. گفتنی است در شستن لباس زیر کودک باید بیشتر دقت کرده و از مواد مخصوصی استفاده نمایید.
 • ضد عفونی کردن لباس زیر امر بسیار مهمی در رعایت بهداشت لباس زیر می‌باشد، جالب است بدانید در این فرایند آفتاب بهترین گزینه‌ی پیشنهادی است. یعنی اگر پس از شستن لباس زیر مورد نظر آن را جلوی تابش مستقیم نور آفتاب برای خشک شدن پهن کنید، بسیاری از آلودگی‌ها از بین خواهند رفت.
 • اگر به نور آفتاب دسترسی نداشتید بهتر است از اتوی داغ برای خشک کردن استفاده کنید، این کار منجر به کشته شدن و نابودی اکثر آلودگی‌ها می‌شود.
 • اگر موارد فوق را جدی بگیری و مو به مو آن‌ها را در روند زنگی خود لحاظ کنید مطمئن باشید که قدمی مؤثر در جهت رعایت بهداشت لباس زیر و داشتن یک زندگی سالم گذاشته‌اید.

  رعایت بهداشت لباس زیر با استفاده از لباس زیرهای آنتی باکتریال

چند نمونه شورت پنبه ای با طرح و رنگ مختلفلباس زیرهای آنتی باکتریال در عصر حاضر یکی از بهداشتی ترین و با کیفیت‌ترین محصولات موجود در بازار هستند که آن‌ها را می‌توان به عنوان بهترین گزینه‌ی انتخابی معرفی کرد. اگر از لباس زیرهای آنتی باکتریال استفاده کنید دیگر نباید نگران بهداشت لباس زیر خود باشید، زیرا این البسه‌ها با بهره مندی از نانو تکنولوژی تولید شده و دارای ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی هستند.
رعایت بهداشت لباس زیر با بهره مندی از لباس زیرهای آنتی باکتریال نه تنها سهل‌تر می‌شود بلکه مزایای متعدد دیگری را هم شامل حال افراد می‌کند که در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 

 • لباس زیرهای آنتی باکتریال مانع از بروز انواع و اقسام عارضه‌های پوستی می‌شوند، زیرا به واسطه‌ی متریالی که از نانو ذره‌ها دارند آلودگی‌های آسیب زا را دور کرده و یا نابود می‌کنند.
 • این نوع لباس زیرها قدرت جذب عرق بسیار بالایی دارند و از نفوذ عرق به لباس رویی جلوگیری می‌کنند.
 • طول عمر و دوام لباس زیرهای آنتی باکتریال در مقایسه با انواع دیگر این البسه‌ها به مراتب بیشتر است.
 • لباس زیرهای آنتی باکتریالی که به صورت رنگی و یا طرح دار تولید می‌شوند، از کیفیت رنگ مطلوبی برخوردار هستند و به هیچ عنوان رنگ پس نمی‌دهند.
 • این دسته از لباس زیرهای تولید شده، همواره راحت‌ترین لباس‌های زیری می‌باشند که برای استفاده‌های روز مره کاملاً مناسب‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه لباس زیر مردانه مراجعه کنید.

با وجود این نوع از لباس زیرها فرایند رعایت بهداشت لباس زیر به مراتب سهل‌تر شده، چرا که این البسه‌ها محافظ‌های بهداشتی کاملاً مناسب و ثابت شده‌ای هستند.
لازم است بگوییم برای خرید انواع لباس زیرهای ضد میکروبی می‌توانید به دو صورت حضوری و غیر حضوری اقدام کنید که در ادامه توضیحات مختصری پیرامون هر کدام داده‌ایم:

 

 • خرید حضوری: این روش از خرید با مراجعه به نمایندگی برندهای تولید کننده، مراکز پخش لباس زیر، محل تولید آن و … امکان پذیر است.
 • خرید غیر حضوری: اگر امکان خرید با استفاده از روش فوق را ندارید می‌توانید به صورت غیر حضوری و با استفاده از درگاه‌های گوناگون فروش اینترنتی به خریدی باکیفیت و در عین حال مقرون به صرفه بپردازید. با مراجعه به فروشگاه آنلاین کیان تن پوش نیز می‌توانید لباس زیرهای آنتی باکتریال مورد نظرتان را بررسی و خریداری نمایید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
‫0/5 ‫(0 نظر)